Quick Links

About the CAC »
CAC Photo Galleries »

Find us on Facebook!

Sponsors

2016 Competition Results

Division 1, Preliminary

April 21, 2016, 2:30pm - 4:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Lee
  2. Marion
  3. Lake
  4. Collier
  5. Palm Beach

100
138
38
254
147

  1. Pinellas
  2. Manatee
  3. Orange
  4. Seminole

223
212
134
219

St. Augustine C

 
  1. Brevard
  2. Volusia
  3. Polk
  4. Escambia

163
210
195
150

   

Division 1, Consolation

April 22, 2016, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Brevard
  2. Orange
  3. Marion
  4. Lake
148
291
185
154
  1. Lee
  2. Manatee
  3. Escambia

155
227
235

Division 1, Semifinals

April 23, 2016, 10:30am - 12:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Orange
  2. Collier
  3. Polk
  4. Seminole
  5. Manatee

155
159
233
153
192

  1. Marion
  2. Volusia
  3. Palm Beach
  4. Pinellas
  5. Escambia

174
151
187
153
154

Division 1, Finals

April 23, 2016, 2:00pm - 4:00pm

Salon 5

 
  1. Escambia
  2. Manatee
  3. Palm Beah
  4. Polk
  5. Marion
  6. Collier
117
260
247
209
132
216

Sixth Place
Champions
Second Place
Fourth Place
Fifth Place
Third Place

Back to top »

 

Division 2, Preliminary

April 21, 2016, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Putnam
  2. St. Lucie
  3. Clay
  4. Okaloosa

86
227
179
234

  1. Flagler
  2. Leon
  3. Highlands
  4. Hernando

138
385
133
224

St. Augustine C

   
  1. Martin
  2. Citrus
  3. Indian River
  4. Santa Rosa

260
195
216
156

Division 2, Consolation

April 22, 2016, 10:00am - 12:00pm

St. Augustine A

 
  1. Citrus
  2. Flagler
  3. Clay
  4. Putnam
  5. Highlands
  6. Santa Rosa

310
131
317
121
163
220

   

Division 2, Semifinals

April 23, 2016, 8:00 - 10:00am

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Clay
  2. Okaloosa
  3. Leon
  4. Indian River
  5. Santa Rosa
187
211
279
186
183
  1. Citrus
  2. St. Lucie
  3. Martin
  4. Hernando
  5. Highlands

190
285
240
185
151

Division 2, Finals

April 23, 2016, 10:30am - 12:30pm

Salon 5

 
  1. Citrus
  2. Okaloosa
  3. St. Lucie
  4. Leon
  5. Martin
  6. Clay

177
146
169
179
171
210

Third Place
Sixth Place
Fifth Place
Second Place
Fourth Place
Champions

Back to top »

 

Division 3, Preliminary

April 21, 2016, 4:30pm - 6:30pm

St. Augustine A

St. Augustine B

  1. Suwannee
  2. Walton
  3. Hardee
  4. Calhoun

216
197
199
175

  1. Union
  2. Columbia
  3. Wakulla
  4. Washington

176
118
197
57

St. Augustine C

   
  1. DeSoto
  2. Monroe
  3. Sumter
  4. Hendry

198
248
166
102

Division 3, Consolation

April 22, 2016, 10:00am - 12:00pm

St. Augustine B

 
  1. Calhoun
  2. Hendry
  3. Walton
  4. Washington
  5. Columbia
  6. Sumter

170
110
270
148
145
136

   

Division 3, Semifinals

April 22, 2016, 12:30pm - 2:30pm

St. Augustine C

St. Augustine D

  1. Walton
  2. Union
  3. Suwannee
  4. Monroe
  5. Washington

149
218
187
184
103

  1. Calhoun
  2. DeSoto
  3. Wakulla
  4. Hardee
  5. Columbia
145
154
171
92
165

Division 3, Finals

April 23, 2016, 8:00am - 10:00am

Salon 5

 
  1. Monroe
  2. Columbia
  3. Union
  4. Wakulla
  5. Suwannee
  6. DeSoto

147
195
107
143
92
193

Third Place
Champions
Fifth Place
Fourth Place
Sixth Place
Second Place

Back to top »      

2016 Team Florida

Andi Chai Andy Chai
Seminole
Jack Duarte Jack Duarte
Columbia
Nabeel Farooq Nabeel Farooq
Clay
Eathan Leuchter Ethan Leuchter
Manatee
Tracy Mirkin Tracy Mirkin
Martin
Geoffrey Zheng
St. Lucie

 

Back to top »